Woda mineralna w opakowaniach PET Kuracjusz

Woda niegazowana vs. woda z bąbelkami. Czyli jaką wodę wybrać?

Posted by

Woda niegazowana vs. woda z bąbelkami. Czyli jaką wodę wybrać?

Woda niegazowana vs. woda z bąbelkami. Czyli jaką wodę wybrać? Wybór wody zależy od kilku czynników. Powinniśmy przede wszystkim rzetelnie ocenić swój stan zdrowia, uwzględnić aktywność fizyczną w stosunku do naszego wieku, a także wziąć pod uwagę przebyte choroby. Dla osób ze słabszym zdrowiem przed spożyciem wody gazowanej, zaleca się nawet konsultację z lekarzem. Czy zatem bąbelki szkodzą? Ten mit już dawno został obalony. Woda gazowana nie jest niezdrowa. Udowodniono bowiem, że woda gazowana lepiej orzeźwia i gasi pragnienie od wody niegazowanej. Odpowiedzialny za to jest obecny w niej dwutlenek węgla, który pobudza kubki smakowe. Pijąc wodę mineralną gazowaną wpływamy bardzo pozytywnie na trawienie. Dwutlenek węgla w wodzie mineralnej działa moczopędnie, a zatem przyczynia się do wypłukiwania bakterii z organizmu. Szczególnie po wysiłku fizycznym zalecane jest picie wody z bąbelkami.

Woda gazowana ma swoje pewne wady, ale nimi powinny się przejąć tylko osoby, które cierpią na dolegliwości jelitowo-żołądkowe, wzdęcia czy zgagę. Kto jeszcze powinien uważać? Duże stężenie dwutlenku węgla w wodzie nie jest zalecane kobietom w ciąży i karmiącym, a także dzieci. Pamiętajmy jednak, iż skład wody mineralnej, bez względu na to, czy jest gazowana, czy nie – jest taki sam. Różnicą jest jedynie dodatek dwutlenku węgla. Warto spróbować niejednego rodzaju wody mineralnej, aby wybór był najbardziej odpowiedni. Musimy pamiętać, że zalecane dzienne spożycie płynów – to 2 litry dla kobiet i młodzieży oraz 2,5 litra dla mężczyzn. Niezależnie od dokonanego wyboru wody źródlanej, czy wody mineralnej powinniśmy pamiętać, że i tak wybraliśmy doskonale, ponieważ woda jest najzdrowszym napojem zaspokajającym potrzeby organizmu i gaszącym pragnienie.

One comment

  1. Obojętnie, czy woda z bąbelkami, czy woda niegazowana. Jak dla mnie koniecznie musi być z cytryną i najlepiej jeszcze ze świeżą miętą. Samo zdrowie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.