Woda mineralna w opakowaniach PET Kuracjusz

Zalety regularnego picia wody mineralnej

Posted by

Zalety regularnego picia wody mineralnej

Zalety regularnego picia wody mineralnej Święta tuż tuż. Ostatnie chwile na domowe porządki, zakupowe szaleństwo i mentalne przygotowanie się na ten radosny, rodzinny czas. Ważne, by również w święta nie zapominać o regularnym piciu wody mineralnej. Sami doskonale wiemy, że nie zawsze pamiętamy o wypijaniu dziennej zalecanej ilości wody. Na każdy kilogram masy ciała powinno spożywać się ok. 30 ml wody. Zatem jakie zalety płyną z regularnego picia wody mineralnej?

Woda mineralna pomaga w wielu aspektach naszego codziennego funkcjonowania. Chroni nasze organy i tkanki, a także nawilża oczy, nos i usta. Woda ma swój udział w regulacji temperatury naszego ciała. Prawdą jest również, że picie wody ułatwia wypłukiwanie toksyn z organizmu. Prawidłowa praca nerek jest uwarunkowana dostarczeniem odpowiedniej ilości wody. Nerki filtrują toksyny z krwiobiegu, a także usuwają odpady metaboliczne z organizmu. Pijąc regularnie wodę mineralną możemy zapomnieć o problemach z uczuciem ciężkości i  zaparciami.

A teraz coś, co z pewnością wielu z Was ucieszy. Dzięki temu, że regularnie będziemy pić wodę mineralną poprawi się nasz metabolizm, co zdecydowanie polepszy proces odchudzania. Jakim sposobem? Wodę możemy pić w nieograniczonych ilościach, ponieważ ma zero kalorii. Podczas napadu głodu między posiłkami, warto sięgnąć po butelkę wody mineralnej. Jeżeli regularnie będziemy spożywać wodę mineralną, nasz organizm nie będzie upominał się o dużą ilość pożywienia, co sprawi, że będziemy jeść mniej. Mało tego, przez dłuższy czas będziemy odczuwać uczucie sytości. Warto też dodać, że spożywanie zimnej wody mineralnej sprawia, że nasz organizm, kolokwialnie mówiąc, musi użyć więcej energii do jej ogrzania, a to z kolei poprawia nasz metabolizm.

Teoretycznie można pomyśleć, że im więcej wody spożyjemy podczas posiłku, tym szybciej zostanie ono strawione. Nic bardziej mylnego. Mało kto wie, że podczas spożywania posiłków nie powinno się pić dużych ilości wody mineralnej i innych napojów. Dlaczego? Zbyt duża jej ilość może być przyczyną problemów trawiennych. Pokarm zostanie znacznie szybciej strawiony, jeżeli podczas jedzenia nie będziemy go popijać.

Zespół Wielka Żywiecka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.