Woda źródlana vs. woda z kranu. Warto inwestować?

Woda źródlana vs. woda z kranu. Warto inwestować?

Posted by

Woda źródlana vs. woda z kranu. Warto inwestować?

Woda źródlana vs. woda z kranu. Warto inwestować? Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nie tylko wody, ale także substancji w niej rozpuszczonych. Wielu z nas zastanawiało się choć jeden raz nad słusznością wyboru, czy inwestować w regularny zakup wody źródlanej, czy pić tzw. „kranówkę”. Jakie są fakty i mity w tym temacie? Pewne jest to, że natury nie zmienimy. Woda źródlana jest wodą czerpaną z podziemi i nie ma ingerencji w jej naturalne pochodzenie. Jej właściwości i skład mineralny pozwalają na jej ciągłe spożycie, gdyż zawsze jest świeża. Woda źródlana w swoim składzie nie zawiera w znacznych ilościach składników, które zaleca się, aby były limitowane przez niektórych z nas w codziennej diecie; są nimi np. sód, potas, siarczany. Woda Wielka Żywiecka bije ze źródła Jan Kazimierz – z nieskażonego środowiska Żywieckiego Parku Krajoznawczego i między innymi przez to zachowuje swoją dziewiczą czystość i świeżość.

Woda z kranu natomiast wciąż pozostawia niesmak z ujęć powierzchniowych. W dużej mierze zawiera chlor, który z definicji nie jest najlepszy wobec krzepliwości krwi i układu krążenia w ogóle. Przed spożyciem należy taką wodę przegotować. Główne zagrożenie stanowią zawarte w niej zanieczyszczenia z instalacji wodociągowych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zalecane przegotowanie wody usunie tylko zanieczyszczenia bakteryjne, ale nie chemiczne.

Co zatem pić każdego dnia? Najlepiej wybierać wodę, która przede wszystkim odpowiada nam pod kątem smaku, aby jej picie służyło zdrowiu, a ponadto było po prostu przyjemnością! Idąc za tym stwierdzeniem polecamy zapoznać się ze składem mineralnym wody źródlanej Wielka Żywiecka – wody w galonach, która posiada atest Państwowego Zakładu Higieny w Poznaniu. Szczegóły na stronie internetowej.

Zespół Wielka Żywiecka

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.